Brak zakażeń w tatrzańskim, cztery w nowotarskim – raport 25 lipca 2020

Reklama                                                              

W raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego na podstawie danych WSSE w Krakowie czytamy o kolejnych zakażeniach w Małopolsce. W powiecie tatrzańskim nie odnotowano chorujących na Covid-19, natomiast w nowotarskim – 4.

Łącznie w powiecie nowotarskim odnotowano 49 zakażeń, a w tatrzańskim – 71.

Raport  25.07.2020r.

Reklama                                                              

Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 9 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 3 miesięcy do 73 lat, z Krakowa i Nowego Sącza (po 5 osób), powiatu nowosądeckiego (4 osoby), suskiego i limanowskiego (po 3 osoby) oraz gorlickiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1593 ozdrowieńców.

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 142 osób. To 88 kobiet i 54 mężczyzn, w wieku od 3 miesięcy do 96 lat, z powiatu nowosądeckiego (51 osób), bocheńskiego (25 osób), Krakowa (18 osób), Nowego Sącza (14 osób), powiatu oświęcimskiego (13 osób), tarnowskiego i nowotarskiego (po 4 osoby), wadowickiego (3 osoby), dąbrowskiego i limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: brzeskiego, gorlickiego, miechowskiego, myślenickiego i proszowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2962 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 78-letniej kobiety, mieszkanki Nowego Sącza, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarła miała choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 50.