Biegał pomimo kwarantanny, grozi mu wysoka kara

Reklama                                                              

W sobotni  poranek mundurowi z Komisariatu Policji w Jabłonce, jak co dzień wyruszyli sprawdzić, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej zasad i przebywają we wskazanym miejscu. 

Policjanci pojechali  pod wskazany adres na terenie gminy Jabłonka i telefonicznie próbowali skontaktować się z jednym z mieszkańców. Dopiero za drugim razem mężczyzna odebrał telefon i powiedział policjantom, że za chwilkę pokaże się w oknie. Jednak zamiast w oknie policjanci ujrzeli mężczyznę na drodze, który właśnie wracał do domu. Jak twierdził był tylko pobiegać wzdłuż rzeki.

W sprawie nieprzestrzegania przez mężczyznę  kwarantanny zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Funkcjonariusze poinformują o zdarzeniu również służby sanitarne, które mogą nałożyć na osoby łamiące zasady kwarantanny wysoką karę finansową.

Reklama                                                              

Przypominamy!

Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny, będą wyciągane surowe konsekwencje!

Źródło KPP Nowy Targ