Będą szusować przez pół doby by pomagać niepełnosprawnym sportowcom [FILM]

Reklama                                                              

12H Slalom Maraton – wesprzyjmy sportowców z niepełnosprawnością. Tak władze Zakopanego oraz przedstawiciele Fundacji Integracji Przez Sport Handicap zapraszają na charytatywny 12H SLALOM MARATON 2020 i MINI SLALOM MARATON Zakopane 2020, które odbędą się 26 stycznia 2020 roku na stoku Polany Szymoszkowej.

Przedstawiciele zakopiańskiego magistratu przypominają, że 12H Slalom Maraton to cykliczne, charytatywne zawody organizowane od 2015 r., których celem jest pobicie Rekordu Polski w 12-godzinnej drużynowej jeździe non-stop na nartach po ustawionym slalomie.

– Dotychczasowy rekord to 698 kilometrów ustanowiony w poprzedniej edycji. W bicie rekordu zaangażowana jest drużyna składająca się z profesjonalnych narciarzy od lat związanych z narciarstwem – Mistrzów i Reprezentantów Polski oraz najlepszych trenerów i instruktorów w narciarstwie alpejskim od lat 70-tych do dziś. Wierzymy, że w tym roku uda się pobić dotychczasowy rekord! – nie kryją entuzjazmu organizatorzy.

Reklama:                                                          


Podczas zawodów odbędzie się po raz drugi MINI SLALOM MARATON ZAKOPANE – impreza towarzysząca. Otwarta formuła towarzyszącego wydarzenia skierowana jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych amatorów narciarstwa oraz osób z niepełnosprawnością.

– Zawodnicy jeżdżą na czas po slalomie, aby ustanowić / pobić rekord trasy. Ilość przejazdów jest dowolna, a każdy przejazd wspiera narciarzy z niepełnosprawnością – opisują zakopiańscy urzędnicy. – Celem ideowym imprezy jest wsparcie działań Fundacji Integracji Przez Sport Handicap Zakopane, która włącza do sportu i rywalizacji sportowej osoby z niepełnosprawnością z naszego regionu. Każdy przejechany przez narciarzy kilometr zwiększa wysokość wpłat sponsorskich na szczytny cel, jakim jest aktywizacja sportu osób z niepełnosprawnością.

Pośrednimi celami zawodów jest promowanie narciarstwa alpejskiego, narciarska promocja Zakopanego, integracja środowisk narciarskich z różnych regionów Polski, a także podnoszenie poziomu narciarstwa alpejskiego.

Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który jest też honorowym Kapitanem Drużyny narciarskiej – czynnie wspierającym zawody.

źródło: UM Zakopane//fot. ilustracyjne, źródło: pixabay.com