Bawili się, by pomóc w rehabilitacji na Podhalu

Reklama                                                              

Kilkadziesiąt tysięcy złotych zebrano podczas Balu u Starosty Nowotarskiego na zakup specjalistycznego samochodu dla osób z warsztatów terapii zajęciowej.

Mottem przewodnim tegorocznego Balu u Starosty Nowotarskiego były słowa Księdza Jana Twardowskiego: “Ubogi to ten co ma i z nikim się nie dzieli”.

– Dochód z biletów i aukcji charytatywnej przeprowadzonej podczas zabawy przeznaczony był na zakup samochodu dla potrzeb podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowych Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Odrowążu Podhalańskim, które działają od 1 stycznia 2002 roku – poinformowali przedstawiciele starostwa.

Reklama                                                              

Jak wyjaśnili, jest to placówka pobytu dziennego, w której odbywają się zajęcia w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej. Celem działania warsztatów jest aktywne wspomaganie procesu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zmierzającego do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną samodzielnego i aktywnego życia.

– Warsztat Terapii zapewnia opiekę i terapię ponad 40 podopiecznym – dodali.

Podczas Balu u Starosty Nowotarskiego, udało się zebrać ponad 50 tysięcy złotych. Do wspólnej zabawy i pomocy innym Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber zaprosił 160 osób wśród, których byli: samorządowcy z powiatu i gmin, przedsiębiorcy, pracownicy szpitala, urzędu starostwa oraz liczni inni goście.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu