Apel policji do motocyklistów

Reklama                                                              

Od poniedziałku, 20 kwietnia nie ma już zakazu przemieszczania się, zatem dozwolona jest jazda w celach rekreacyjnych, także dla miłośników “dwóch kółek”.

Oznacza to zwiększony ruch jednośladów na drogach. M.in. do kierujących motocyklami odnosi się § 18 Rozporządzenia Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w którym czytamy: „Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110, 284, 568 i 695), ust i nosa.”.
Warto, mimo to posiadać przy sobie coś, czym będziemy mogli zasłonić usta i nos po zdjęciu kasku np. kominiarkę, komin, itp. Użytkownicy kasków otwartych, powinni zakrywać usta i nos.

Pamiętajmy, że podczas kontroli drogowej mamy obowiązek odsłonić twarz na prośbę policjanta w celu weryfikacji naszej tożsamości (§ 18. 4. przedmiotowego rozporządzenia).

Reklama                                                              

Źródło KWP Kraków