Apel do młodych i ich rodziców – bądźcie odpowiedzialni – to nie są ferie, siedźcie w domach

Rząd Polski wprowadził zamknięcie placówek edukacyjnych. Ma to związek z epidemią koronawirusa na świecie. W tym okresie wszystkie dzieci i młodzież powinni spędzić czas w domu, nie spotykać się z innymi.

Reklama                                                              

Wielokrotnie uczniowie przynoszą różne choroby do domu i dlatego zamknięto szkoły, by zniwelować rozprzestrzenianie się koronawirusa i innych chorób.

Reklama                                                              

Ministerstwo Zdrowia apeluje też do rodziców o rozsądek, by ci pilnowali swoich pociech i organizowali im zajęcia w domach.

Szkoły częściowo zamknięte zostały już w czwartek.Mogli z nich korzystać tylko ci, którzy nie mają z kim zostawić dzieci. Całkowity zakaz będzie obowiązywał od najbliższego poniedziałku.
Niestety w wielu miejscowościach naszego regionu widać było szwendające się po ulicach dzieci, łapiące pokemony, jeżdżące na deskorolkach, czy rowerach, grające w piłkę. Młodzież umawiała się na wspólne wypady i przemieszczała się busami, o czym informują nas nasi czytelnicy.

Pamiętajcie to nie są ferie ani czas wolny. Unikajcie zatłoczonych miejsc. Nie organizujcie spotkać towarzyskich. Nie wychodźcie do klubów, kawiarni i restauracji. Spędzajcie ten czas w domu. Starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych. Nie kontaktujcie się z osobami starszymi. Stosujcie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia.