AP Wisła Czarny Dunajec cały czas trenuje – trening piłkarski w czasie pandemii

Reklama                                                              

W związku z zakazem wstępu na obiekty sportowe szkółki piłkarskie zaprzestały działalności treningowej na czas nieokreślony. Reagując na bieżącą sytuację, Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec wprowadziła zdalny plan szkoleniowy, na podstawie którego zawodnicy Akademii trenują indywidualnie według wytycznych, które dostają od swoich trenerów.

– Po ogłoszeniu przez instytucje rządowe zakazu treningów w grupach, Zarząd Akademii podjął decyzje o zmianie formy treningów na treningi zdalne. Podeszliśmy do tematu w ten sposób, że każdy problem generuje też nowe możliwości. Dlatego stwierdziliśmy, że jest to dobry czas, aby przekazać i utrwalić wiedzę oraz rozumienie gry i było to jedno z fundamentalnych założeń nowego planu treningowego. Treningi zdalne obejmują 3 części: pierwsza – rozgrzewka z elementami czucia piłki, druga – motoryczna z akcentem na ćwiczenia siłowe i stabilizacje oraz trzecia, gdzie realizujemy zadania z naszego planu szkoleniowego. Działania indywidualne zawodnicy realizują w formie ćwiczeń zadanych przez trenera, natomiast zadania grupowe w formie animacji, materiałów wideo. Każdy trening jest nagrany w formie filmu na platformie YouTube, co na pewno trafia do zawodników, którzy otrzymują zadania domowe, a te z kolei przesyłają trenerowi w formie filmików. Po pierwszych tygodniach możemy powiedzieć, że funkcjonuje to bardzo dobrze. W prace zaangażowały się dzieci, jak również ich rodzice, co bardzo nas cieszy. Staramy się, aby wszystkie ćwiczenia były tak dostosowane, żeby każdy mógł je wykonać w domu czy na podwórku. Treningi są ze sobą ściśle powiązane według faz gry zgodnie z naszym planem szkoleniowym – mówi Paweł Batkiewicz, koordynator szkolenia AP Wisła.

– Widzimy na bazie zadawanych pytań problemowych, że znacznie poprawia się rozumienie gry zawodników, co jest bardzo ważne w kontekście naszego planu, aby wychować zawodników inteligentnych na boisku i poza nim, bo w tym kierunku zmierza dzisiaj piłka nożna – mówi Paweł Batkiewicz.