Antoni Cierniak z Goszczyńskiego finalistą etapu ogólnopolskiego Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej „Brain Bee” 2019

Reklama                                                              

 

Antoni Cierniak z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego został finalistą etapu ogólnopolskiego Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej „Brain Bee” 2019 .

Antoni wykazał się ogromną wiedzą w zakresie neurobiologii a także bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Zajął V miejsce i jako finalista konkursu ma możliwość przyjęcia na studia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na wiele kierunków w tym: kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmację czy fizjoterapię.

Ogłoszenie:                                                              

Motto Brain Bee brzmi „We Build Better Brains to Fight Brain Disorders”. Etap ogólnopolski konkursu miał miejsce 27 kwietnia 2019 roku w Collegium Biomedicum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i składał się z trzech części: teoretycznej (test pisemny), części praktycznej (rozpoznawanie wskazanych struktur na preparatach neurobiologicznych makroskopowych i mikroskopowych), oraz części teoretycznej ustnej do której dopuszczona została tylko połowa z 20 uczestników. Na część teoretyczną ustną, w której to części brał udział także Antek, składały się 2 pytania dotyczące wiedzy neurobiologicznej – po jednym w języku polskim i w języku angielskim oraz jedno pytanie zawierające opis wybranego przypadku klinicznego sprawdzające umiejętność diagnozowania pacjentów z zaburzeniami funkcjonowania układu nerwowego.

Opiekunem naukowym Antka była nauczycielka biologii: dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło.

Gratulujemy ogromnego sukcesu!

Tekst i fot. I LO w Nowym Targu