Andrzej Skupień z Konfederacji pozywa posła PiS

To już kolejny pozew przeciwko Arkadiuszowi Mularczykowi – kandydatowi PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tym razem cios zadał Andrzej Skupień, młody polityk związany z Konfederacją. Obaj Panowie spotkają się w sądzie w sprawie reklam wyborczych, w których to Arkadiusz Mularczyk twierdzi, że jest jedynym kandydatem z Podhala.
– Złożyliśmy dzisiaj pozew przeciwko Arkadiuszowi Mularczykowi. W mojej ocenie poseł PiS wprowadza w błąd wyborców twierdząc, że jest jedynym kandydatem z Podhala. Dla mnie jest to bardzo krzywdzące, gdyż zostałem urodzony w Zakopanem i pochodzę z Białego Dunajca, który leży przecież w powiecie tatrzańskim. Dziwi mnie też to, że mój kontrkandydat podaje na swoich banerach wyborczych różne miejsca pochodzenia. Raz jest kandydatem z Ziemi Limanowskiej, raz z Ziemi Sądeckiej, a teraz nawet i z Podhala – powiedział Andrzej Skupień.
Andrzej Skupień domaga się aby poseł Mularczyk usunął z przestrzeni publicznej wszystkie materiały wprowadzające w błąd wyborców, wpłacił darowiznę na Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem oraz sprostował w mediach nieprawdziwe informacje.
Ostatnim razem kandydat PiS przegrał bardzo podobny proces w Nowym Sączu. Wtedy problemem okazało się stwierdzenie, że jest jedynym kandydatem z Sądecczyzny, co również było nieprawdziwe. Czy poseł Mularczyk przegra z kandydatem Konfederacji? Wynik procesu będzie znany w ciągu kilkudziesięciu godzin.
Andrzej Skupień jest kandydatem Konfederacji do Parlamentu Europejskiego (lista 1 miejsce 4).