Andrzej Gut-Mostowy sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju

 

Andrzej Gut-Mostowy, podhalański parlamentarzysta Zjednoczonej Prawicy został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju. Będzie pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki.

Andrzej Gut-Mostowy to parlamentarzysta z Podhala z wieloletnim doświadczeniem poselskim (2005–2007, 2007–2011, 2011–2015 – 3 kadencje). Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunkach gospodarka turystyczna (studia magisterskie) i gospodarka regionalna (studia doktoranckie).

W latach 1998–2005 (2 kadencje) był radnym Województwa Małopolskiego. Pełnił m.in. stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. W latach 1995-1998 pełnił mandat radnego Miasta Zakopane i członka Zarządu Miasta. Ponadto pełnił funkcję wiceprezesa Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w latach 2008–2014. Był też prezesem i członkiem Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Należał do Zespołu Naukowego „Badania Ruchu Turystycznego w Małopolsce”. Inicjator powołania Małopolskiej Organizacji Turystycznej przez Sejmik Województwa Małopolskiego. W latach 2005–2009 współzałożyciel i pierwszy zwierzchnik Rycerzy Kolumba w Polsce, największej dobroczynnej katolickiej organizacji na świecie. Od 2004 r. organizuje festyn „Przedsiębiorcy Podhala, Spisza, Orawy Dzieciom” w Rabce. Za tę działalność uhonorowany został tytułem Kawalera „Orderu Uśmiechu”.

Andrzej Gut-Mostowy pochodzi z jednej z najstarszych i najliczniejszych rodzin na Podhalu, która od końca XIX wieku zajmuje się turystyką. Jest żonaty, ma czwórkę dzieci.

– Dziękuję za zaufanie i powołanie na wiceministra rozwoju! Turystyka właśnie w tym ministerstwie, to ogromna szansa dla samorządów oraz branży turystycznej. Wraz z całym zespołem od razu zaczynamy działanie – mówi Andrzej Gut – Mostowy.