Kolejny telefoniczny atak oszustów

 

W środę, 8 maja do kilku mieszkanek Nowego Targu zadzwonił na telefon stacjonarny mężczyzna podający się za policjanta i zaczął wypytywać je o posiadane rachunki bankowe. Policjanci ostrzega przed kolejnymi atakami oszustów.

– Kiedy seniorki powiedziały, że nie mają konta w banku i emerytury przynosi im listonosz, wtedy mężczyzna poinformował kobiety o zatrzymaniu listonosza, który roznosił emerytury z fałszywymi banknotami – informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzeczniczka nowotarskiej policji. – Następnie wypytywał kiedy dostały emerytury, w jakiej wysokości i ile pieniędzy trzymają w domu, ponieważ musi przyjechać do nich i sprawdzić czy te banknoty, które dostały są fałszywe.

Oszust powiedział nowotarżankom, że kierowniczka poczty ma duże długi i dlatego listonosz roznosi fałszywe pieniądze emerytom.

– Na szczęście  wszystkie kobiety zorientowały się, że to oszustwo, bo policja nigdy nie dzwoni i nie pyta o posiadane oszczędności, rozłączyły się, a o całym zdarzeniu poinformowały rodzinę i policjantów – mówi rzeczniczka i przypomina: policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych akcjach!

– Nigdy nie przekazuj nieznajomym informacji o posiadanych oszczędnościach i kontach bankowych! Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych! Ty też możesz pomóc! Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka rodziny i opowie o sposobach działania oszustów. Wiedząc, jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać – podkreśla.