9 zakażeń na Podhalu – raport 31 lipca 2020 r.

Reklama                                                              

Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Krakowie podała kolejny raport odnośnie zarażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie Małopolskim. Minionej doby chorobę Covid-19 stwierdzono u 77 osób, a wyzdrowiało 13. 

W powiecie nowotarskim nowych zakażeń odnotowano 8, a w tatrzańskim 1. Wyzdrowiały 2 osoby po 1 z obu powiatów.

Raport – 31 lipca 2020 r. 

Reklama                                                              

Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 5 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 3 do 83 lat, z powiatu limanowskiego i myślenickiego (po 3 osoby), suskiego (2 osoby), oraz Krakowa i powiatów: brzeskiego, dąbrowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1681 ozdrowieńców.

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 77 osób. To 31 kobiet i 46 mężczyzn, w wieku od roku do 87 lat, z Krakowa (20 osób), powiatu nowosądeckiego (19 osób), nowotarskiego (8 osób), Nowego Sącza (6 osób), powiatu dąbrowskiego, krakowskiego, oświęcimskiego (po 3 osoby), limanowskiego, olkuskiego, suskiego, wielickiego, myślenickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: oświęcimskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, wadowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 12 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3535 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 3 osób. To 1 kobieta i 2 mężczyzn, w wieku od 59 do 79 lat z powiatów: suskiego, bocheńskiego i nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 64.