766 zakażonych w całej Polsce, 33 w Małopolsce, 8 zgonów

766 to liczba osób zakażonych w Polsce koronawirusem SAR-CoV-2. 8 osób zmarło. Jest to bilans zaprezentowany rano we wtorek, 24 marca 2020. W Małopolsce nie przybyło od wczoraj nowych przypadków. Jest ich 33.

Reklama                                                              

2 ostatnie przypadki w Małopolsce dotyczą Krakowa i Limanowej. Jak podawał w poniedziałek wieczorem Urząd Wojewódzki pierwsze potwierdzenie dotyczy młodej mieszkanki Krakowa, która przebywa pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jej stan jest stabilny.

Reklama                                                              

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 również u mieszkanki powiatu limanowskiego. Jest ona w sile wieku, jej stan jest stabilny. Badania wykonano w czasie, gdy pacjentka – ze względu na inne schorzenie – przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Przyczyną zakażenia był kontakt z przypadkiem potwierdzonym. Kobieta została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W Szpitalu w Limanowej zostały wdrożone odpowiednie procedury służb sanitarno-epidemiologicznych. Personel i pozostałe osoby z tzw. kontaktu zostały objęte kwarantanną.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 33 osób.
– Kraków – 14
– powiat dąbrowski – 4
– powiat wielicki – 3
– powiat nowosądecki – 3
– powiat krakowski – 3
– Tarnów – 2
– powiat myślenicki – 1
– powiat nowotarski – 1
– powiat bocheński – 1
– powiat limanowski -1