6-latka z Podhala odnaleziona w Niemczech – pieszo przeszła 8 kilometrów

Reklama                                                              

 

W okresie wakacyjnym szczególną uwagę powinno się poświęcić się dzieciom. Czas wolny i ładna pogoda sprzyjają rozprężeniu. W ostatnich dniach na terenie Podhala i całej Polski doszło do tragicznych zdarzeń z udziałem dzieci. Jedno z nich miało też miejsce nad polskim morzem, a dokładnie w Świnoujściu. Na plaży, na granicy polsko – niemieckiej doszło do dramatycznej sytuacji. Chwile grozy przeżyła rodzina z Podhala, która nagle straciła z oczu swoją 6-letnią pociechę.

Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór. Zdezorientowani rodzice zgłosili Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu zaginięcie córki. Dzięki zaangażowaniu i współpracy funkcjonariuszy policji z Polski oraz Niemiec, dziewczynkę udało się szybko odnaleźć w Niemczech, a dokładnie w miejscowości Ahlbeck, gdzie poszukiwana dotarła pieszo. Pokonała 8 kilometrów.

Reklama                                                              

– Po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu 6-latki, policjanci różnych pionów natychmiast zaczęli poszukiwania. Przyłączyli się także ratownicy WOPR. Ze względu na położenie przygranicznego Świnoujścia i swobodnych ruch, także plażą, na stronę Niemiec, nawiązano kontakt z tamtejszymi funkcjonariuszami poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku – mówi st. post. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Dziewczynka przeszła plażą około 8 kilometrów i została dostrzeżona przez niemiecki patrol. W asyście policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu oraz policjantki z Niemiec została przewieziona do rodziców.

– Jest to przykład, na szczęście chwilowego, zagubienia dziecka na plaży. Apelujemy do rodziców i opiekunów dzieci o szczególną uwagę na swoje pociechy podczas wakacji. Podczas ubiegłorocznych, w naszym województwie mieliśmy 51 podobnych zgłoszeń – mówi Kamil Zwierzchowski.

Za niedopilnowanie swojej pociechy, rodzice ukarani zostali 500-złotowym mandatem.

Na zdjęciu plaża i jeden z nadmorskich kurortów w Ahlbecku (fot. pixabay)