5-letnie dziecko zakażone koronawirusem

Reklama                                                              

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o kolejnych zakażeniach w Małopolsce. Wśród nich znalazł się kolejny przypadek z powiatu nowotarskiego. Chorobę COVID-19 przechodzi 5-letnie dziecko.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 6 kobiet i 11 mężczyzn, w wieku od 5 do 87 lat, z Krakowa i powiatu limanowskiego (po 5 osób), powiatu krakowskiego (3 osoby), nowosądeckiego (2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatu nowotarskiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1657 osób.

Reklama                                                              

WSSE w Krakowie poinformowało także o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 12 kobiet i 11 mężczyzn, w wieku od 3 do 81 lat, z powiatu chrzanowskiego (6 osób), powiatów: suskiego i oświęcimskiego (po 4 osoby), Krakowa i powiatu tarnowskiego (po 2 osoby) oraz Nowego Sącza, powiatów: myślenickiego, wadowickiego, tatrzańskiego, bocheńskiego (po 1 osobie),  którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1164 ozdrowieńców.