400-lecie Dzianisza (zdjęcia)

Reklama                                                              

 

Dzianisz to jedna z najpopularniejszych miejscowości na Podhalu należąca do gminy Kościelisko.

W tym roku wioska ta obchodzi 400-lecie istnienia. W miniony weekend odbyły się uroczystości jubileuszowe pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Było podniośle i wyjątkowe, a do Dzianisza zawitało wielu gości.

Reklama                                                              

Pierwszy dzień obchodów rozpoczął Koncert Jubileuszowy na 400 lat Dzianisza. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentowała się Muzyka Józka Gruszki “Ptosia” z Dzianisza i popularna grupa Trebunie -Tutki.

Główne obchody miały miejsce w niedzielę. Rozpoczęła je msza święta w kościele parafialnym pw. MB Częstochowskiej.

Po nabożeństwo wszyscy udali się pod sąsiedni Budynek Wielofunkcyjny, który został oficjalnie otwarty i poświęcony. Zasadzono także drzewka jubileuszowe i odsłonięto pamiątkową tablicę.

Podczas uroczystości nie zabrakło słów gratulacji i podziękowań. W trakcie odbyła się promocja książki “400 lat Dzianisza”. Obchody na scenie uświetnił dziecięcy zespół góralski “Mali Dzianiszanie”.

Obchody zorganizowali: Wójt Gminy Kościelisko, Związek Podhalan oddział Dzianisz, OSP Dzianisz Górny, OSP Dzianisz Dolny, Zespól Szkolno – Przedszkolny w Dzianiszu Parafia Dzianisz, Sołtys i Rada Sołecka wsi Dzianisz, Koło nr 33 Dzianisz Związku Podhalan Ameryki Północnej, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko.

Partnerami obchodów byli: Województwo Małoposkie – partner główny, Starostwo Tatrzańskie w Zakopanem i Wspólnota Leśna Uprawnionych 8 Wsi w Witowie.

Fot. Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku