308 osób zakażonych w Małopolsce – raport 04.04.2020

Reklama                                                              

W całej Polsce odnotowano w sobotę 4 kwietnia 224 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Łączna liczba to 3627. Zmarło 79 osób. W Małopolsce zainfekowanych jest już 308 osób. 2 osoby zmarły, 2 ozdrowiały.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób.

W tej grupie jest 2 mężczyzn i 12 kobiet, w wieku od 26 do 63 lat, z Krakowa (7 osób), powiatu brzeskiego (4 osoby) oraz powiatów: wielickiego, proszowickiego i krakowskiego (po 1 osobie).

Reklama                                                              

– Z radością przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o dwóch ozdrowieńcach z naszego województwa (czyli osobach niemających objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać – ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową). Są to: młody mężczyzna i kobieta w sile wieku, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. – mówi Wojewódzki Urząd Marszałkowski.

W kolejnej grupie zakażonych jest 16 kobiet i 17 mężczyzn, w wieku od 14 do 89 lat, z Krakowa (5 osób), z Tarnowa (1 osoba), powiatu bocheńskiego (6 osób), wielickiego (16 osób), brzeskiego (2 osoby) oraz powiatów: olkuskiego, wadowickiego i myślenickiego (po 1 osobie).

12 osób z tej grupy jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Źródło informacji o zakażonych – WSSE w Krakowie.