24 komplety nowych ubrań OSP Kościelisko (zdjęcia)

Reklama                                                              

 

Ochotnicza Straż Pożarna pozyskała 24 komplety nowych ubrań do działań ratowniczo-gaśniczych. Zakupione zostały ubrania czeskiej firmy Deva, której produkty strażacy używają już od wielu lat. Jest to model Tiger Plus wraz z lekką kurtką Bushfire.

– Zakup był realizowany w dwóch etapach. W pierwszym rzucie zamówiono 16 kompletów, środki pochodziły z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie – 40 tys zł., dotacji z gminy Kościelisko – 30 tys zł. oraz środków własnych – 10 tys zł. Kolejne 6 kompletów zostało sfinansowanych z dotacji KSRG oraz środków własnych. Ponadto od sponsorów otrzymaliśmy 2 trzyczęściowe ubrania Scantex Predator. Łącznie daje to 24 komplety nowych ubrań – mówią strażacy z Kościeliska.

Reklama                                                              

– Ubrania użytkowane do tej pory były kupowane w latach 2014 i 2015 – zostają one w naszej jednostce, jako bufor czystych i zapasowych. Teraz każdy po powrocie z pożaru będzie mógł spokojnie oddać swoje ubranie do prania i powiesić zastępcze. Docelowo praniem i konserwowaniem ma się zajmować pralnia, jednak jest to jeszcze na etapie uzgadniania – mówią strażacy.

Druhowie z Kościeliska kierują podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do tego zakupu – prezesowi WFOŚiGW w Krakowie – Kazimierzowi Koprowskiemu, wójtowi gminy Kościelisko – Romanowi Krupie, skarbnik gminy – Stanisławie Czubernat, sekretarzowi gminy – Mariuszowi Koperskiemu, sołtysowi i radzie sołeckiej oraz zarządowi OSP, który poświęcił dużo swojego czasu aby wszystko sfinalizować.

Na przyszły rok planują zakup kolejnej puli ubrań. Środki na ten cel zostały już zarezerwowane w funduszu sołeckim.

Fot. OSP Kościelisko