22-latek zatrzymany za posiadanie marihuany

Reklama                                                              

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali za posiadanie środków odurzających 22-letniego kierującego hondą.

– We wtorek po północy w Krościenku nad Dunajcem  funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej hondę. Podczas rozmowy kierujący pojazdem 22-latek nie potrafił logicznie odpowiedzieć na zadawane przez policjantów pytania, a z pojazdu wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany – relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji. – Funkcjonariusze sprawdzili wnętrze samochodu. Pod fotelem kierowcy, w drzwiach znaleźli narkotyki o łącznej wadze 44 gramów w różnych opakowaniach, wagę, młynek i duże ilości woreczków strunowych. 22-latek bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany w nowotarskiej komendzie.

Reklama                                                              

Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających tj. art. 62 ust.1  Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi kara nawet  do 3 lat pozbawienia wolności.

– Mężczyźnie pobrano także krew do badania.  Jeżeli badania potwierdzą obecność narkotyków 22–latek odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka  odurzającego, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów – mówi rzecznik.

Fot. KPP Nowy Targ