Dwie uczennice Goszczyńskiego Finalistkami XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Reklama                                                              

Paulina Pierwoła oraz Małgorzata Orawiec z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego zostały finalistkami XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Dziewczęta zapewniły sobie wynik 100% na maturze z języka polskiego już w klasie 1. (Małgorzata Orawiec) i 2. (Paulina Pierwoła).

W dniach od 3 do 6 kwietnia dziewczyny walczyły o tytuł finalisty w Konstancinie i Warszawie. W zmaganiach tych wzięło udział 180 osób z Polski i zagranicy. Zadaniem Olimpijczyków było napisanie w ciągu pięciu godzin pracy na jeden z tematów zaproponowanych przez Komitet Główny OLiJP. Warunkiem zdobycia tytułu finalisty jest uzyskanie co najmniej 10 punktów z pracy pisanej w III etapie OLiJP. Dziewczyny warunek ten spełniły, a Paulina Pierwoła przeszła do części ustnej i walczyła, jako jedna z 3 osób z Małopolski, o tytuł laureata OLiJP.

Warto jednakże pamiętać, że OLiJP daje jej uczestnikom możliwość poznania historii Konstancina, zwiedzenia Warszawy, ale przede wszystkim spotkania z wybitnymi postaciami świata nauki i literatury. W tym roku Olimpijczycy mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Wiesławem Myśliwskim.

Reklama                                                              

Uczennice w zmaganiach finałowych wspierali mgr Maria Ciężobka (Małgorzata Orawiec) i mgr Grzegorz Klag (Paulina Pierwoła).

Tekst i fot. I LO w Nowym Targu