170 strażaków gasiło wielki pożar w Szaflarach (zdjęcia)

Reklama                                                              

Po ponad 20 godzinach strażacy zakończyli działania gaśnicze w Szaflarach. Spaleniu uległy budynki magazynowe. Zniszczone zostały także pomieszczenia biurowe wraz z wyposażeniem.

Pożar wybuchł 5 grudnia 2019. Strażacy otrzymali zgłoszenie o godz. 15.51. Momentalnie na miejsce zadysponowano wiele zastępów straży pożarnych z okolicy. Pożar całkowicie objął trzy części magazynu oraz rozprzestrzeniał się w kierunku warsztatu i pomieszczeń biurowych firmy transportowej.

Jak informuje mł. bryg. Piotr Krygowski, rzecznik PSP W Nowym Targu, ze względu na charakterystykę magazynowanych materiałów palnych (opakowania jednorazowe i środki higieniczne) oraz zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiednie budynki w działaniach brało 170 strażaków (47 zastępów z 33 jednostek straży pożarnej). Utrudnieniem w czasie działań było bardzo duże zadymienie. Do zdarzenia została zadysponowana grupa operacyjna z KP PSP, a działaniami dowodził Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu bryg. Mariusz Łaciak.

Reklama                                                              

Reklama                                                              

Wstępnie straty oszacowano na 2,2 mln zł, a powierzchnia pożaru kwalifikuje go jako bardzo duży. Uratowano mienie na łączną kwotę ok 15.5 ml. zł. Spaleniu uległy budynki magazynowe. Zniszczone zostały także pomieszczenia biurowe wraz z wyposażeniem.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z miejsca zdarzenia po ugaszeniu pożaru. Zawartość magazynów – tworzywa sztuczne wywiezione zostały na pobliski plac. Hałda towaru przelana została wodą. Mimo to w godzinach popołudniowych zauważono ponownie dym, po czym ogień. Na miejsce znów przybyli strażacy, by jeszcze raz dokładnie przelać wodą spalony towar.

Fot. Piotr Duraj i czytelnik