15 -latka zatrzymana za posiadanie marihuany

Reklama                                                              

Wczoraj 29 lipca na ulicach Nowego Targu  pełniące służbę na rowerach policjantki z miejscowej komendy zatrzymały 15 -latkę za posiadanie narkotyków.

Przy ulicy Parkowej, w rejonie hali lodowej uwagę funkcjonariuszek zwróciły dwie dziewczyny. Podczas rozmowy zachowywały się dość niespokojnie. Obok  leżał plecak, a w środku zawinięte w czarną folię kilka gramów marihuany. Początkowo nie chciały powiedzieć, która z nich jest właścicielką plecaka i narkotyków. Jednak po chwili 15-latka przyznała, że marihuana należy do niej i ma ją na własny użytek i to nie pierwszy raz, kiedy paliłaby ten narkotyk. Dziewczyna została zatrzymana i przewieziona do nowotarskiej komendy, a następnie przekazana matce. Podczas przeszukania w jej pokoju policjanci znaleźli jeszcze niewielką ilość narkotyków. Sprawą 15-latki z uwagi na wiek zajmie się teraz sąd rodzinny. Wobec nieletniej za popełniony czyn karalny sąd może zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, np.  ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców,  zastosować nadzór kuratora, skierować do  organizacji  zajmującej  się  pracą  z nieletnimi  o charakterze  wychowawczym czy terapeutycznym,  orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym –terapeutycznym.

Wśród młodzieży istnieje błędne przekonanie, że posiadanie niewielkiej ilości narkotyków jest dozwolone i nic im za to nie grozi. Policja przypomina, że w Polsce posiadanie narkotyków to przestępstwo i nawet za niewielką ilość,  na tzw. własny użytek, można narazić się na odpowiedzialność karną.

Reklama                                                              

Źródło KPP Nowy Targ Fot. poglądowe