Wernisaż wystawy malarstwa Alicji Zadziorko “Leśmianowskie łąki”

Reklama                                                              

 

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy malarstwa Alicji Zadziorko “Leśmianowskie łąki” 21 czerwca 2019 r. godzina 18:00 w siedzibie GOKR Kościelisko przy ul. Nędzy – Kubińca 76.

Alicja Zadziorko – z zawodu chemik i pedagog. W roku 1961 ukończyła Politechnikę Ślaską w Gliwicach. Jednak to malarstwo stało się dla niej spełnieniem.

Reklama                                                              

Fascynacja sztuką towarzyszyła jej od najmłodszych lat. Pierwsze lekcje rysunku zaczęła pobierać w latach gimnazjalnych u profesora Rembertowskiego. Po przeprowadzce do Zakopanego, a zwłaszcza gdy zaczęła uczyć w Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara, powróciła do rysunku i malarstwa, a z czasem grafiki. Początkowo były to pastele. Potem przyszedł czas na malarstwo olejne. Z czasem opracowała własną, niepowtarzalną technikę i zaczęła tworzyć tak charakterystyczne dla niej miniatury oraz monotypie.  W 1984 r. uzyskała tytuł artysty plastyka w dziedzinie malarstwa sztalugowego i rysunku. Dużo wystawia w kraju i za granicą zdobywając nagrody i wyróżnienia.

W latach 1989–1997 mieszkała i pracowała w Nowym Jorku, wystawiając tam swoje prace i uczestnicząc w życiu artystycznym tego miasta. Jej twórczość nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego malarstwa pejzażowego.

„Leśmianowskie łąki” to część jej dorobku inspirowanego poezją Bolesława Leśmiana i spacerami po podhalańskich polanach.