100-lecie Związku Podhalan z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy – w niedzielę przewidziane są utrudnienia w ruchu w Nowym Targu

 

 W najbliższą niedzielę 4 sierpnia w Nowym Targu w rocznicę I Zjazdu Podhalan odbędzie się L Nadzwyczajny Zjazd Podhalan – główna uroczystość upamiętniająca powstanie Związku Podhalan w Polsce. W uroczystościach udział weźmie prezydent RP Andrzej Duda.  Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Program uroczystości:

• ok. godz. 10.00 – Powitanie Prezydenta i gości przed Pomnikiem Władysława Orkana i złożenie kwiatów pod pomnikiem
(Plac Słowackiego w Nowym Targu, okolice Rynku, przed Zespołem Szkół nr 1 Władysława Orkana)
• 10.10 – Zbiórka pocztów sztandarowych przed Kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu (Al. Tysiąclecia 39).
• 10.30 – Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego
• 12.00 – Przemarsz na Rynek
• 12.15 – „Przemówienie Władysława Orkana” z balkonu ratusza. Podczas części oficjalnej nastąpi wręczenie odznaczeń państwowych oraz Aktów Protektoratu i pamiątkowych ryngrafów
• 12.30 – Przejazd autobusami do Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
• 13.00 – Rejestracja delegatów i gości
• 14.30 – Otwarcie L Nadzwyczajnego Zjazdu Podhalan
– Wybór Prezydium Zjazdu
– Historia Związku Podhalan – wystąpienia Prezesów Związku Podhalan w Polsce
– Podjęcie uchwały „Przesłanie dla przyszłych pokoleń, Nowy Targ – stolica Podhala 1919-2019”
– Przemówienia gości honorowych
– Zakończenie zjazdu.

W związku z uroczystościami 100-lecia Związku Podhalan w Polsce i wizytą prezydenta RP Andrzeja Dudy wystąpią utrudnienia drogowe.

– W dniu 4 sierpnia 2019 r. w Nowym Targu odbędzie się przemarsz ulicami Kazimierza Wielkiego → Rynek (południowa pierzeja → płyta Rynku → północna pierzeja) → Szkolna → pl. Słowackiego z okazji 100-lecia powstania Związku Podhalan w Polsce. Prosimy o usunięcie i nieparkowanie pojazdów na tych ulicach w dniach od 03.08.2019 r. (sobota w godzinach wieczornych) do 04.08.2019 r. (niedziela do czasu zakończenia przemarszu do około godz. 13:00). W tym dniu dla ruchu pojazdów na czas przemarszu zostaną zamknięte w/w ulice oraz ul. Królowej Jadwigi (od  ul.  Szaflarskiej  do  ul.  Kazimierza  Wielkiego) ul. Św. Katarzyny, ul. Rynek (zachodnia pierzeja) ul. Ogrodowa (od ul. Sokoła do ul. Szaflarskiej), ul. Długa (od ul. Szaflarskiej do ul. Sokoła), ul. Sokoła (od ul. Kolejowej do ul. Szkolnej), ul. Kolejowa (od ul. Sokoła do ul. Rynek). Sugeruje się pozostawienie samochodów w garażach, przejazdach itp., na innych ulicach nieobjętych zamknięciem oraz parkingach przy Miejskiej Hali Lodowej, przy os. Bereki lub na ul. Kościuszki – mówią organizatorzy.