10 nowych zakażeń w powiatach tatrzańskim i nowotarskim – raport 27 lipca

Reklama                                                              

O 10 wzrosła liczba zakażeń w powiatach tatrzańskim i nowotarskim. Małopolski Urząd Wojewódzki zaprezentował kolejny raport, w którym czytamy o 61 osobach zakażonych w Małopolsce. 

Raport na podstawie danych z WSSE w Krakowie z dnia 27 lipca 2020 r.:

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 61 osób. To 32 kobiety i 29 mężczyzn, w wieku od roku do 92 lat, z powiatu nowosądeckiego (19 osób), tatrzańskiego (6 osób), Krakowa i Nowego Sącza (po 5 osób), powiatów: limanowskiego i nowotarskiego (po 4 osoby), bocheńskiego, oświęcimskiego, wadowickiego i wielickiego (po 3 osoby), Tarnowa oraz powiatu myślenickiego (po 2 osoby), powiatów chrzanowskiego i tarnowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji.
Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3132 osób.

Reklama                                                              

Niestety musimy również poinformować o śmierci 90-letniego mężczyzny z powiatu bocheńskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 53.