1. Dzień Otwarty w Ekonomiku to już historia (zdjęcia)

 

Reklama                                                              

21 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu odbył się 1. Dzień Otwarty zorganizowany zarówno dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych, jak i trzecich klas gimnazjum.

Reklama                                                              

Odwiedzającym ZSE gościom przedstawiono ofertę kształcenia w poszczególnych zawodach i zaprezentowano efekty udziału w realizowanych w szkole projektach umożliwiających uczniom m.in. uczestniczenie w darmowych szkoleniach i kursach, zajęciach online prowadzonych przez wykładowców wyższych uczelni oraz wyjazdach na zagraniczne praktyki zawodowe.

W pracowni technika organizacji turystyki goście dowiedzieli się jak bezpiecznie podróżować nie tylko po szkole, jakie są najważniejsze i najciekawsze punkty programu, a także jakie przygody czekają przyszłych turystów, którzy zdecydują się podróżować z placówką w przyszłym roku.

W pracowni technika spedycji można było dowiedzieć się kim jest spedytor i z czym wiąże się jego praca, jak najszybciej i w atrakcyjnej cenie dostarczyć przesyłkę do miejsca przeznaczenia, a także w jaki sposób ją zapakować i oznaczyć, żeby dotarła w stanie nienaruszonym.

Technicy handlowcy, to specjaliści od marketingu i sprzedaży. Znają nowoczesne techniki sprzedaży i prowadzenia negocjacji. Potrafią obsługiwać kasy fiskalne i programy magazynowe. Dla nich handel nie ma tajemnic i tego rąbka tajemnicy uchylili swoim gościom.

Technik ekonomista w nowej odsłonie programowej, będzie kształcił do kwalifikacji związanej z prowadzeniem dokumentacji w jednostce organizacyjnej, a także prowadzeniem spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych.  To szeroko pojęta ekonomia, prawo, a także profesjonalna organizacja kancelarii i biurowości.

W pracowni rachunkowości uczniowie szkoły zaprezentowali zwiedzającym nowy zawód: technika rachunkowości. Zwiedzający mogli zobaczyć namiastkę pracy księgowego, gdyż uczniowie zaprezentowali pracę w programie dla małych i średnich firm Comarch ERP Optima oraz wystawili naszym gościom fakturę VAT za odwiedziny w ZSE.

Z kolei technicy hotelarstwa pozwolili gimnazjalistom i ósmoklasistom poczuć się jak goście co najmniej pięciogwiazdkowego hotelu. Specjalnie dla nich przygotowali finezyjnie udekorowaną jednostkę mieszkalną, artystycznie wyrzeźbione owoce, bezalkoholowe i różnobarwne drinki, częstowali przeróżnymi pachnącymi smakołykami i chłodzili kawą frappé.

Wszystkich, którzy chcieliby szkołę odwiedzić i poznać ofertę kształcenia – 4 najlepszym Technikum w Małopolsce i 35 w Polsce wg Rankingu Techników  miesięcznika „Perspektywy”,  placówka zaprasza 25 kwietnia w godz. 9.00-13.00 na 2 Dzień Otwarty w ZSE.

Tekst i fot. ZSE w Nowym Targu