Jakość powietrza

Nowy Targ - DOSTATECZNA
Zakopane - UMIARKOWANA
25-11-2017 | sobota | Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.
Sport i rekreacja

08:52

Wisła Czarny Dunajec w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej Małopolskiej Ligi Trampkarzy podejmowała Cracovię Kraków w ramach zaległej ósmej kolejki. Faworytem spotkania były popularne „Pasy”, jednak wygrana Wisły, która traciła 3 punkty do rówieśników z Krakowa pozwalała im awansować na piąte miejsce kosztem gości.

Czytaj więcej »

17:06

Wspaniały start w drugich zawodach Pucharu Świata zanotował Artur Waś. Polski zawodnik z czasem 34,74 uplasował się na trzeciej pozycji w wyścigu na 500 metrów podczas rywalizacji w norweskim Stavanger. Polak wansował także na siódma pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 

Czytaj więcej »

08:38

W dniach 7-8 listopada 2017 r. na sali sportowej przy SP 4 w Nowym Targu odbyły się Miejskie Igrzyska Szkół Podstawowych w Unihokeju Dziewcząt oraz Chłopców. W turnieju wzięły udział reprezentacje dziewcząt z czterech oraz chłopców z sześciu szkół podstawowych.

Czytaj więcej »

08:44

Rzeczpospolita Zakopiańska – państwo istniejące od 13 października do 16 listopada 1918 r. na terenie Zakopanego i jego okolic. 30 października – Zakopane oficjalnie ogłosiło niepodległość. Polscy oficerowie i żołnierze rozbroili żołnierzy obcych narodowości, przejęli skład broni oraz stację telefoniczną i oddali się do dyspozycji Organizacji Narodowej. 1 listopada zarząd Organizacji Narodowej przekształcił się w Radę Narodową – organ kierowniczy niepodległej, polskiej Rzeczypospolitej Zakopiańskiej. Rada złożyła przyrzeczenie wierności Polsce i objęła w jej imieniu władzę w Zakopanem. Przewodniczącym Rady, pełniącym obowiązki prezydenta Rzeczypospolitej Zakopiańskiej został Stefan Żeromski.

Czytaj więcej »

16:31

127osób, młodych adeptów sztuk walki, a dokładnie Jiu-Jitsu Goshin Ryu, uczęszczających na zajęcia Podhalańskiej Akademii Sztuk Walki EdArt, wzięło udział w niedzielnym treningu, który odbył się w Chochołowskich Termach.

Czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.