Jakość powietrza

Nowy Targ - DOBRA
Zakopane - UMIARKOWANA
30-03-2017 | czwartek | Amelii, Dobromira, Leonarda

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na
Sport i rekreacja

05:49

We wtorek, 28 marca 2017 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której Ambasador Korei Południowej - Sung-Joo Choi przedstawił stan przygotowań do przyszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. W spotkaniu udział wzięli także Prezes Polskiego Związku Narciarskiego - Apoloniusz Tajner oraz przewodniczący sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki - Ireneusz Raś.

Czytaj więcej »

11:46

To były mistrzowskie zmagania na szczycie! Na stokach Kasprowego Wierchu profesjonalni zawodnicy oraz miłośnicy narciarstwa alpejskiego zmierzyli się na trasie najdłuższego i  najbardziej wymagającego slalomu giganta w  Polsce. W tegorocznej edycji No Limit Kasprowy wystartowało ponad 280 uczestników. Najlepszy czas przejazdu wyniósł niecałe półtorej minuty.

Czytaj więcej »

11:22

Polscy skoczkowie w składzie Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz Kamil Stoch zajęli trzecie miejsce w konkursie drużynowym na "Letalnicy" w słowęńskiej miejscowości Planica. Lotem na odległość 251,5 metra Kamil Stoch poprawił rekord skoczni, mimo iż sędziowie nie zauważyli lekkiej podpórki. Zwyciężyli Norwegowie, wyprzedzając Niemców. Tuż za podium uplasowali się Austriacy i dzięki temu nasi skoczkowie zapewnili sobie drużynową "Kryształową Kulę"

Czytaj więcej »

17:09

Stefan Kraft wygrał przedostatni indywidualny konkurs Pucharu Świata. Na mamucie w Planicy zdominował rywalizację oddając dwie znakomite próby na 243 oraz 240,5 metra. Austriak wyprzedził Niemców Anreasa Wellingera oraz Marcusa Eisenbichlera. Kamil Stoch zajął piąta pozycję i szansa na wywalczenie Kryształowej Kuli jest niewielka. W Pucharze Nardodów mamy ponad 220 punktów przewagi nad Austrią. 

Czytaj więcej »

05:02

Kibice skoków narciarskich doczekali się finału sezonu, który odbywa się na słynnej "Letalnicy", położonej w słoweńskiej miejscowości Planica. Weekend rozpocznie piątkowy konkurs indywidualny w którym zobaczymy czwórkę Polaków. Znakomicie w kwalifikacjach wypadł Piotr Żyła, który po locie na 226 metr zajął drugie miejsce, przegrywając z Norwegiem Robertem Johanssonem. Dawid Kubacki był 16, natomiast do konkursu nie awansował Jan Zibro. 

Czytaj więcej »

07:06

Czwartowymi treningami oraz kwalifikacjami rozpoczyna się ostatni akord tegorocznego Pucharu Świata w skokach narciastkich. Na słoweńskiej "Letalnicy", położonej w miejscowości Planica rozstrzygnie się walka o Puchar Narodów, a także zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz klasyfikacji lotów narciarskich. Po niedzielnym konkursie w  Vikersund Kamil Stoch zmniejszył stratę do Krafta i wynosi ona zaledwie 31 punktów.

Czytaj więcej »

06:01

Już w najbliższą sobotę, 25 marca na szczycie Kasprowego Wierchu profesjonalni zawodnicy i amatorzy narciarstwa alpejskiego zmierzą się na  trasie najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta w Polsce. To jedyne tego typu zawody w kraju! Pula tegorocznych nagród wynosi aż 100 000 zł.

Czytaj więcej »

04:28

W dniach 30 – 31 marca 2017 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Podczerwonem odbędą się Gminne Turnieje Piłki Siatkowej – Mix Szkół Podstawowych i Gimnazjum w ramach memoriału Zdzisława Duraja, wieloletniego dyrektora i nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Podczerwonem.

Czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.