Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.
Rozmaitości

08:50

Stowarzyszenia i instytucje z terenu Gminy Kościelisko zapraszają na zabawę charytatywną, na której odbędzie się zbiórka dla pogorzelców. "Pomóżmy im, bo... RAZEM ŁATWIEJ!".

 

Czytaj więcej »

08:48

Wójt Gminy Szaflary, Oddział Związku Podhalan w Zaskalu, Rada Gminy Szaflary oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach serdecznie zapraszają na XXIV Gminny Konkurs Potraw Regionalnych „Zoskalańskie Jodełko”.

 

Czytaj więcej »

08:29

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl „Bam-bam” już 18 listopada (niedziela) o godz. 11.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu w wykonaniu Teatru „Chrząszcz w trzcinie”. UWAGA: spektakl jest kameralny – obowiązuje rezerwacja miejsc - MOK Nowy Targ, al. Tysiąclecia 37, tel. 18 266 21 32, email: tomasz_szlaga@mok.nowytarg.pl. Czas trwania: 30-35 minut + 15 minut zabawy.

 

Czytaj więcej »

11:05

Drodzy mieszkańcy Zakopanego i Podhala, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Polski zapraszamy na dwa niecodzienne koncerty pieśni narodowych i religijnych w wykonaniu Chóru Katedry Lwowskiej im. Jana Pawła II, które zakończą społeczne obchody Roku Niepodległości w Zakopanem.

 

Czytaj więcej »

10:52

Słowa piosenki Czerwonych Gitar pt. Biały krzyż chyba najlepiej ilustrują to, co działo się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu we wtorek, 13 listopada 2018 r. W ramach uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w sali gimnastycznej koncert pieśni (piosenek) legionowych i nie tylko. Brali w nim udział uczniowie trzynastu klas, którzy sami dokonali wyboru utworu, przygotowali jego aranżację oraz wykonali go.

 

Czytaj więcej »

13:24

Dzień biało-czerwonych strojów, Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej, mecz nauczyciele-uczniowie, prezentacja strojów i mody regionalnej dla przedszkolaków, konkurs na najpiękniejszy kotylion i lapbooki, Wieczornica Patriotyczna, uroczysta akademia, koncert w kościele parafialnym dla społeczności Krościenka i złożenie kwiatów na grobie żołnierzy I wojny światowej - tak 100-lecie odzyskania Niepodległości świętowała społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 (dawnego gimnazjum) wraz z oddziałami przedszkolnymi w Krościenku nad Dunajcem.

 

Czytaj więcej »

13:08

Jak wspierać dziewczynki w byciu mądrymi, odważnymi i wolnymi od stereotypów? Zapraszamy na spotkanie "Naprzód dziewczyny!" w dniu 30 listopada (piątek) o godz. 17.00 w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37). Wstęp wolny. To już czwarte spotkanie organizowane w Nowym Targu przez Gabinet "Do siebie" w ramach Kampami 16 Dni Akcji Przeciwdziałania Przemocy ze Względu na Płeć.

 

Czytaj więcej »

13:04

Podczas kulminacyjnych obchodów 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, jakie odbyły się na nowotarskim rynku, swój skromny udział zaznaczyło także Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego. Na płycie rynku przygotowano okolicznościową ekspozycję zatytułowaną „Leżymy teraz niemi w wiernych objęciach ziemi oddanej naszej pieczy. Kwatera wojenna z lat 1914-1923 w Nowym Targu”, którą licznie zwiedzali mieszkańcy miasta uczestniczący w uroczystościach.

 

Czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.