Jakość powietrza

Nowy Targ - DOBRA
Zakopane - UMIARKOWANA
30-03-2017 | czwartek | Amelii, Dobromira, Leonarda

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na
Kultura

05:50

W piątek 24 marca rabczański teatr ,,Rabcio” gościł na swoich deskach uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju, kórzy zaprezentowali publiczności premierowe wydanie dramatu Witolda Gombrowicza pt. ,,Iwona, księżniczka Burgunda” w inscenizacji szkolnego kółka teatralnego.

Czytaj więcej »

06:30

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca dawna siedziba Miejskiego Ośrodka Kultury czyli Galeria "Pod Aniołem" w Rabce-Zdroju gościła Małgorzatę Skwarek-Gałęską i Ryszarda Krauze. Na spotkaniu z muzyką oraz poezją zaprezentowali program pt. "Bajgosie i Limerynie, czyli Małgosia i Rysiek razem i osobno". 

Czytaj więcej »

08:35

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego zapraszają na zajęcia literacko-plastyczne z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena, które odbędą się 23 marca (czwartek) br.  o godz. 16.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży,  ul. Zborowskiego 1.

Czytaj więcej »

06:59

Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale”, działający pod kierownictwem Pauliny Peciak i Daniela Szewczyka przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu uczestniczył w  Międzynarodowym Festiwalu „Masquerade Festival  - Kukerlandia 2017” w Jamboł w Bułgarii. To jedno z najstarszych bułgarskich miast,  położone we wschodniej części Tracji  nad brzegiem rzeki Tundża.

Czytaj więcej »

09:36

W sali widowiskowej MOK-u w Nowym Targu odbyła się promocja debiutanckiego tomiku „Cary” Renaty Lipkowskiej rodowitej Pieniążkowianki. Na wstępie prof. Anna Mlekodaj, wydawca tomiku wprowadziła słuchaczy w świat gwary, poszukując odpowiedzi na pytania skąd się ona wzięła i jaką rolę pełni w poezji. Kończąc, stwierdziła: „Dzisiaj poezja góralska będzie miała twarz Renaty Lipkowskiej”.

Czytaj więcej »

20:00

W Dzień Kobiet 8 marca w budynku Galerii "Pod Aniołem" przy ulicy Parkowej odbył się wernisaż wystawy Jana Cieplińskiego "Metamorfoza Portretu". Zgromadził on wiele znanych osobistości na czele z wiceburmistrzem Rabki-Zdroju Robertem Wójciakiem, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Joanną Lelek, księdzem proboszczem Dariuszem Paculą oraz Maciejem Kopytkiem, którego Fundacja Rozwoju Regionu Rabka wraz ze Studiem Koliber zfinansowała wystawę. 

Czytaj więcej »

20:43

Od 4 do 5 marca w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbywały się V Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie. W tegorocznej edycji udział wzięło piętnaście grup  z ośmiu powiatów woj. małopolskiego. Przegląd ma charakter konkursu, zespoły prezentują widowisko w jednej z dwóch kategorii: sztuki gwarowe i adaptacja klasyki dramaturgicznej do realiów lokalnych oraz inscenizacja tekstów literackich.

Czytaj więcej »
1 2 3 4



Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.