Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

Zerówka na warsztatach cukierniczych (zdjęcia)


W piątek 7 grudnia jeszcze w mikołajkowych nastrojach dzieci z łapszańskiej zerówki odwiedziły cukiernię w Łapszach Wyżnych. Uczestniczyły tam w warsztatach cukierniczych. Cała wizyta rozpoczęła się od przebrania w białe, piekarnicze koszulki oraz mikołajkowe czapeczki.

 

 – Pani Magda oprowadziła nas po całym zakładzie produkcyjnym – mówi Helena Stopa. – Dzieci miały okazję zobaczyć magazyny pełne smakowitych produktów, ciekawe maszyny i przyrządy do produkcji ciasta, oraz specjalne piece, w których wypiekane są ciasta i ciasteczka.

Reklama


Po tym wstępie przedszkolaki same zamieniły się w małych cukierników i wyglądały jak pomocnicy samego Mikołaja, przygotowujący pyszne świąteczne pierniczki. Było wałkowanie ciasta i wykrawanie ciasteczek o różnych kształtach. Potem trzeba było poczekać aż wszystkie ciasteczka się upieką. W tym czasie wszyscy z zapałem zajęli się kolorowaniem ciekawych kolorowanek przygotowanych przez panią Magdę. Wreszcie można było skosztować pierniczków posypanych cukrem pudrem. Okazały się pyszne. Każdy mógł spakować po kilka ciasteczek i poczęstować nimi domowników.

Na koniec wizyty wszystkie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy, pięknie podziękowały za wszystko i zapewniały, że jeszcze tu wrócą.

 KomentarzeZaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.