Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

Za nami kolejna edycja Maratonu i Półmaratonu Podhalańskiego


Blisko 130 zawodników w niedzielę rano przy bezchmurnym niebie stanęło na starcie w Nowym Targu i Bańskiej Niżnej, by zmagać się dystansem, dużym przewyższeniem i mocno operującym słońcem, które, jak co roku zapewniają organizatorzy. Na osłodę mieli roztaczający się przed oczami widok za „milion dudków”, czyli nasze najpiękniejsze polskie góry Tatry.

B

iegli przez Ludźmierz, Maruszynę i Ząb, by na mecie w Zakopanem często resztkami sił wtulić się w ramiona najbliższych i wspólnie z innymi zawodnikami świętować sukces jakim niewątpliwe jest walka z własnymi słabościami.

Zwycięzcą Maratonu Podhalańskiego 2018 w klasyfikacji mężczyzn został Maciej Bochnak z Raby Wyżnej natomiast wśród kobiet wygrała Renata Ginszt z Augustowa.

Reklama


Półmaraton Podhalański 2018 zwyciężył Kamil Gałdyn z Szaflar, a w klasyfikacji kobiet Małgorzata Mejka z Lubawy.

Słowa uznania należą się jednak wszystkim zawodnikom, którzy podjęli walkę na tym najtrudniejszym maratonie asfaltowym w kraju.

Wszystkie wyniki dostępne są na www.sport-timing.pl/pomiar-czasu/

Za pomoc w organizacji organizatorzy dziękują powiatom nowotarskiemu i tatrzańskiemu, Urzędowi Miasta Nowy Targ, MOSiR Zakopane oraz firmie Opel Marimex z Nowego Targu.

Fot. Szymon Pietowski

 KomentarzeZaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.