Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

Za kółkiem skradzionego BMW siedział 24-latek ze Starego Sącza


Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem wspólnie z policjantami z nowotarskiej komendy zatrzymali w Rogoźniku 24-latka ze Starego Sącza, który uciekał skradzionym wcześniej na stacji paliw samochodem osobowym marki BMW. Po zatrzymaniu sprawca trafił do nowotarskiej komendy policji. Następnego dnia usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

W

środę wieczorem, około godz. 21.30 policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem otrzymali komunikat o skradzionym chwilę wcześniej BMW na stacji benzynowej w Starym Sączu.- Nagle, z bardzo dużą prędkością minął ich samochód osobowy marki BMW odpowiadający temu z komunikatu. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za kierującym. Mężczyzna nie reagował na polecenia zatrzymania się wydawane cały czas przez funkcjonariuszy, poruszał się z bardzo dużą prędkością, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając tym samym duże zagrożenie na drodze - relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji. - Do pościgu włączyli się również policjanci z Nowego Targu. Funkcjonariusze z Krościenka cały czas jechali za uciekinierem i w miejscowości Rogoźnik uderzyli radiowozem w tył bmw. Próba zatrzymania pojazdu w ten sposób okazała się skuteczna. Kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się.

Reklama


24-latek postanowił nie wysiadać z samochodu, nie reagował też na wydawane polecenia.- Policjanci z Krościenka wspólnie z policjantami nowotarskiej komendy wybili szybę w drzwiach, obezwładnili i zatrzymali 24-latka. Mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu w związku, z czym została pobrana krew do badania. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży (art.278 KK), za które może mu grozić 5 lat pozbawienia wolności. Za pozostałe przestępstwa i wykroczenia drogowe usłyszy zarzuty w najbliższym czasie - podkreśla rzecznik.

Fot. Jakub WojtyczekKomentarzeZaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.