Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

Poszukiwany 45-latek wpadł na granicy


Z 4 na 5 grudnia funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem zatrzymali 45-letniego obywatela Polski, który, jak się okazało, był poszukiwany przez tarnowską policję. Mężczyznę zatezymano podczas odprawy granicznej, w ramach tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej. - Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzając kontrolę na kierunku wjazdowym do Polski, wytypowali do kontroli pojazd, którym poruszał się mężczyzna. Okazało się, że 45-letni Polak od 2015 roku poszukiwany jest przez Policję oraz Prokuraturę w Tarnowie. Wracający z Austrii mężczyzna podejrzewany jest o popełnienie przestępstwa oszustwa (art. 286 § 1 Kodeksu Karnego). Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności przez strażników granicznych, Polak został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Policji - informuje mł. chor. SG Michał Tokarczyk, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. 

Od początku tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej w związku ze szczytem klimatycznym COP 24, funkcjonariusze KaOSG poddali kontroli 7941 osób oraz 1482 środki transportu.

Reklama
- Ponad 2/3 spośród poddanych kontroli osób to cudzoziemcy. W stosunku do 12 osób figurujących w bazach danych podjęto odpowiednie czynności służbowe - relacjonuje rzecznik.

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym SączuKomentarzeZaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.