Jakość powietrza

23-06-2018 | sobota | Albina, Wandy, Zenona

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

Nad zakopianką powstają kładki dla pieszych


Nad zakopianką w Głogoczowie i Jaworniku powstają kładki dla pieszych. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, kolejny etap prac nad dk 7 został wykonany. Obiekty powstają w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.– Kładka w Jaworniku ma konstrukcję belkową, długość całkowitą 57,97m i szerokości 9,32 m. Oprócz schodów także miała będzie windy po obydwu stronach. Ustrój nośny obiektu stanowią dwie blachownice stalowe o wysokości 160 cm każda, a pomost płyta żelbetowa umieszczona pomiędzy tymi blachownicami – informuje GDDKiA. – Kładka w Głogoczowie o rozpiętości teoretycznej (odległości pomiędzy podporami) 43,34 m będzie miała 71,25 m długości i 10,50 m szerokości całkowitej. Konstrukcję nośną stanowi tu łuk stalowy. Do łuku w dwóch miejscach, na wieszakach stalowych podwieszony zostanie pomost. Oprócz schodów zaprojektowano po obydwu stronach windy, które umożliwią wszystkim osobom przejście kładką na drugą stronę drogi. Obydwie kładki udostępnione zostaną pieszym pod koniec sierpnia 2017 r.

Nad zakopianką pojawią się kolejne kładki. Rozstrzygnięto już przetarg na drugą taką konstrukcje w Głogoczowie i wkrótce podpisana zostanie umowa na jej budowę.

Reklama
Istnieją już bezkolizyjne przejścia kładkami w: Gaju, Mogilanach i Jaworniku i wiaduktem w Mogilanach. Jeszcze w tym roku dołączą do nich trzy kolejne kładki. W trakcie opracowania są koncepcje programowe na wiadukt w Gaju (skrzyżowanie ulic: Widokowej i Zadziele) oraz bezkolizyjne przejście Libertowie – podkreśla GDDKiA.

Fot. GDDKiAKomentarze

Skomentuj artykuł jako pierwszy


Zaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.