Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

Krościenko: połakomił się na pieniądze i biżuterię


35-latek, który wszedł do jednego z domów w Krościenku, a następnie ukradł pieniądze i biżuterię, został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, posiadał przy sobie narkotyki i prowadził samochód, nie mając do tego uprawnień.

 

 

24 listopada w godzinach rannych sprawca wszedł do jednego z domów w Krościenku wykorzystując otwarte drzwi.

Reklama
- Mężczyznę przeszukującego wnętrze zauważył i przytrzymał właściciel domu, który natychmiast powiadomił policję. Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że 35-latek z powiatu nowosądeckiego zdążył ukraść biżuterię o wartości około 1 tys. złotych i 540 złotych w gotówce. Ponadto okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Sprawca miał również przy sobie ponad 4,5 grama amfetaminy, a na miejsce przyjechał samochodem nie mając wymaganych uprawnień do kierowania - informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Po przeszukaniu pojazdu policjanci znaleźli jeszcze dwie pary kolczyków i pierścionek, a na przeciwko domu przy ogrodzeniu woreczek z zawartością różnych przedmiotów min. czerwonego zegarka i kolczyków, które również mogą pochodzić z innych kradzieży.- 35-latek został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Usłyszał zarzut kradzieży i posiadania środków odurzających za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że mężczyzna skazany był za podobne przestępstwa na karę pozbawienia wolności i w ubiegłym roku opuścił zakład karny sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę - informuje rzecznik.

Fot. KPP Nowy TargKomentarzeZaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.