Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

Kasprowy Speed Ski dopiero w przyszłym sezonie


Narciarze w dalszym ciągu mogą szusować na Goryczkowej i Gąsienicowej, jednak znajdująca się obecnie na Kasprowym Wierchu pokrywa śnieżna uniemożliwia podjęcie próby pobicia rekordu prędkości w zjeździe na nartach Speed Ski, zaplanowanego na 18 marca. Wyzwanie przełożono na przyszły sezon zimowy.

Z

e względu na położenie na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, na Kasprowym Wierchu nie ma dziś możliwości sztucznego dośnieżenia terenów narciarskich. Warunki śniegowe zależą zatem wyłącznie od pogody.Ilość śniegu i sytuacja na trasach nadal jest dobra do jazdy dla narciarzy amatorów – według naszych prognoz sezon na Kasprowym Wierchu będzie trwał aż do maja! Tej zimy czeka nas jeszcze rywalizacja No Limit Kasprowy, która swoją formułą nawiązuje do pierwszych zawodów w narciarstwie zjazdowym, rozegranych w polskich Tatrach 28 marca 1910 r. – mówi Patryk Białokozowicz z Zarządu Polskich Kolei Linowych.

Reklama


Osoby, które wybierają się na „świętą górę narciarzy” mogą dokonać zakupu skipassów online lub w skipassomatach, bez potrzeby stania w kolejce. Cena obejmuje przejazd koleją linową oraz korzystanie z kolei krzesełkowych Gąsienicowa i Goryczkowa. Skipass (kartę PKLpass) należy zachować, aby móc korzystać z niej wiele razy, doładowując dowolne bilety i skipassy.

Fot. PKLKomentarzeZaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.