Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

W jeden weekend zatrzymano pięciu nietrzeźwych kierowców


W trakcie minionego weekendu policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców i dwóch rowerzystów, którzy poruszali się po drogach powiatu nowotarskiego, znajdując się pod wpływem alkoholu.

J

ak informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji, rowerzyści zatrzymani w piątek Łapszance i w niedzielę w Szaflarach stracili panowanie nad pojazdem i wywrócili się. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala, nic poważnego im się nie stało.– W piątek w Jabłonce nietrzeźwy kierujący quadem uderzył w ogrodzenie i wjechał na jedną z posesji, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i stracił prawo jazdy. Natomiast w Szczawnicy 22-letni obywatel Ukrainy kierujący samochodem osobowym marki Rover nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po podjętym pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w nowotarskiej komendzie. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje rzecznik.

Reklama


W sobotę po godzinie 22.00 w Waksmundzie policjanci zatrzymali 28-latka, który kierował motocyklem znajdując się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna uszkodził w samochodzie renault lusterka boczne i wybił szybę, a w dodatku groził właścicielce pojazdu.– Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Za uszkodzenie mienia, kierowanie gróźb i jazdę motocyklem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności – relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz.

W niedzielę w Nowym Targu, po godzinie 17.00 policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW, którego kierujący miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.– To już drugi raz w okresie kilku miesięcy, kiedy 38-latek usiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc wstanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku posiadania zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności – przypomina rzecznik.KomentarzeZaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.