Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

Gruzin – sprawca rozboju zatrzymany przez straż graniczną


Obywatel Gruzji - zatrzymany przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Zakopanem nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Chwilę wcześniej mężczyzna dokonał rozboju na terenie gminy Brzeszcze. Do zdarzenia doszło 11 września.

 

I

nformację o zatrzymanym cudzoziemcu, strażnicy graniczni otrzymali od dyżurnego KPP w Oświęcimiu. Mężczyzna podczas rozboju uszkodził szybę samochodu osobowego.

 

Reklama
– Funkcjonariusze Placówki udali się na miejsce zdarzenia i w miejscowości Brzeszcze przeprowadzili kontrolę legalności pobytu. Obcokrajowiec nie posiadał dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce, które jak twierdził zostały zagubione. W trakcie dalszych czynności potwierdzono, że 27-latek wjechał do Polski na początku lutego br. przez PG w Korczowej na podstawie paszportu biometrycznego. W momencie przeprowadzania kontroli cudzoziemiec przebywał w Polsce nielegalnie – informuje Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemiec został zatrzymany. Zgodnie z decyzją wydaną przez Komendanta PSG w Zakopanem, mężczyzna musi opuścić Polskę. Cudzoziemiec otrzymał również zakaz ponownego wjazdu na terytorium całej strefy Schengen na 6 miesięcy.

Fot. KOSGKomentarzeZaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.