Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

Awantura o telefon. Nie obyło się bez obrażeń


W nocy z 10 na 11 września w Zakopanem, 29-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego został zaczepiony przez 28-latka. Mężczyzna poprosił o pożyczenie telefonu. Kiedy komórka znalazła się w jego rękach, próbował uciec z łatwym łupem. 

T

elefon był warty dwa tysiące złotych. Między mężczyznami doszło do bójki.- Plan nie do końca się powiódł, gdyż właściciel telefonu nie zamierzał łatwo rezygnować ze swojej własności. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, z której obydwaj wyszli z niewielkimi obrażeniami ciała - wyjaśnia asp. Krzysztof Waksmundzki, rzecznik zakopiańskiej policji. - Na miejscu interweniowało pogotowie oraz zakopiańscy policjanci, którzy zatrzymali 28-latka. Okazało się, że czyn ten nie był dla niego pierwszyzną, był już w przeszłości karany za przestępstwo przeciwko mieniu. Na wniosek prokuratora, dzisiaj zakopiański sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Reklama


Za przestępstwo z art. 281 kodeksu karnego - kradzież rozbójnicza, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. W przypadku recydywy kara może wzrosnąć nawet do 15 lat pozbawienia wolności - przypomina rzecznik.

Fot. KPP ZakopaneKomentarzeZaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.