Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

19 Dni Przeciwko Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży


W trakcie 19 pierwszych dni listopada odbywa się światowa kampania pn. „19 Dni Przeciwko Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży”. W ramach akcji, funkcjonariusz Straży Granicznej spotkał się z młodzieżą szkolną w Nowym Targu, aby poruszyć zagadnienia dotyczące przestępstwa handlu ludźmi.

 

P

relekcja odbyła się w Zespole Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Nowym Targu.

 

Reklama
– Chor. SG Zbigniew Krzysztofek z Placówki SG w Zakopanem, naświetlił młodzieży skalę zjawiska oraz najczęstsze metody działania sprawców. Podczas wykładu uczestnicy spotkania dowiedzieli się, na co zwrócić szczególną uwagę wyjeżdżając za granicę oraz podejmując pracę, aby nie stać się ofiarą przestępstwa handlu ludźmi – informuje mł. chor. Michał Tokarczyk, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Organizatorem 19-dniowej akcji jest Women’s World Summit Foundation – genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet.– Głównym celem kampanii jest budowanie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży. Świata, gwarantującego wszystkim odpowiednie warunki dorastania i rozwoju. Wczorajsze spotkanie funkcjonariusza SG z młodzieżą, odbyło się na zaproszenie szkoły, która włączyła się do akcji – dodaje mł. chor. Michał Tokarczyk.

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym SączuKomentarzeZaloguj sięRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.