Jakość powietrza

Nowy Targ - DOSTATECZNA
Zakopane - UMIARKOWANA
25-11-2017 | sobota | Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.
Rozmaitości

09:58

NOWY TARG. Konferencja Naukowa poświęcona mukowiscydozie została zorganizowana przez Instytut Nauk o Zdrowiu Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we współpracy z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą. Było wiele interesujących wykładów związanych z tą chorobą.

Czytaj więcej »

08:41

Podczerwone, miejscowość w Gminie Czarny Dunajec słynie m.in. z Brata Witalisa (Wojciecha Lei), który był pomocnikiem św. Brata Alberta Chmielowskiego. Brat Witalis żył w latach 1870 – 1901. W wieku 18 lat, jako jeden z pierwszych dołączył do świętego Brata Alberta, by wraz z nim pomagać biednym i bezdomnym.

Czytaj więcej »

10:38

Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, Centrum Kultury u Promocji Gminy Czarny Dunajec, Katolickie Szkoły Integracyjne, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennem serdecznie zapraszają na „Poetyckie Katarzynki”, które odbędą się w czwartek 23 listopada 2017 r. na sali widowiskowej Centrum Kultury i promocji Gminy Czarny Dunajec.

Czytaj więcej »

08:04

Fundacja Galicja z Raby Wyżnej oraz Zespół Góralski „Rabiańsko Śleboda” zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu pn. „Galicja Charytatywnie – Edycja II ”. Impreza odbędzie się 26 listopada w remizie OSP w Rabie Wyżnej.

Czytaj więcej »

08:38

Polskie Towarzystwo Historyczne w Nowym Targu, Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu zapraszają na otwarty wykład mgr Pawła Kocańdy (Uniwersytet Rzeszowski, PTH) „Castrum, turris et curia. Zamki i inne obiekty obronno-rezydencjonalne możnowładztwa małopolskiego w średniowieczu, który odbędzie się” 23 listopada  2017 r. (czwartek, godz. 17.00) w Muzeum Podhalańskim im. Cz. Pajerskiego w Nowym Targu (Ratusz - Rynek 1). Projekt „Klio – ratuszowe debaty o przeszłości” realizowany jest przy wsparciu finansowym: Gminy Miasto Nowy Targ.

Czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.