Jakość powietrza

Nowy Targ - DOBRA
Zakopane - UMIARKOWANA
30-03-2017 | czwartek | Amelii, Dobromira, Leonarda

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.

Bądź z nami na bieżąco, dołącz do nas na
Rozmaitości

06:10

W poniedziałek 27 marca Mieska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju była miejscem rozstrzygnięcia piątej edycji Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Komisja w składzie Agnieszka Kwiatkowska oraz Łukasz Łęcki, którzy są aktorami Teatru Lalek "Rabcio" przesłuchała aż 67 uczniów. 

Czytaj więcej »

05:56

22 marca lekcja historii w klasie VI łapszańskiej szkoły podstawowej wyglądała inaczej niż zwykle. To uczniowie opowiadali o Armii Krajowej, Szarych Szeregach, powstaniu warszawskim oraz o sytuacji Polaków pod okupacją niemiecką i radziecką. Nie zabrakło również informacji o naszym bł. ks. Józefie Stanku, który zginął w powstaniu warszawskim.

Czytaj więcej »

05:25

Choć zawody juhasa i bacy powszechnie uważa się za wymierające, nie potwierdza tego rozstrzygnięty właśnie nabór do udziału w bezpłatnych kursach. Liczba osób, które chcą się zajmować owcami zawodowo czterokrotnie przekroczyła założenia organizatorów. Łącznie na szkolenia dla baców i juhasów finansowane przez samorząd województwa małopolskiego zgłosiło się aż 121 osób.

Czytaj więcej »

08:18

Kilka dni temu, 23 marca 2017 roku nasza, podhalańska społeczność pożegnała nestora fiakrów zakopiańskich – Stanisława Obrochtę-Bartusia. W kościele parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego na Cyrhli z żalem żegnali Go: żona z dziećmi i wnukami, rodzina Obrochtów i Toporów, sąsiedzi, koledzy fiakrzy, przedstawiciele Związku Podhalan, zakopiańscy radni, mieszkańcy Zakopanego i podhalańskich wiosek. Mszę żałobną koncelebrował ks. proboszcz Mirosław Goliński, MIC w asyście księży z parafii i księży z Poznania. Następnie kondukt żałobny, któremu towarzyszyła liczna kapela góralska podążył przez Toporową Cyrhlę na olczański cmentarz.

Czytaj więcej »

05:05

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Targu był okazją do wykazania się fantazją w ubiorze, a inspiracją dla kreatywnych mógł być kolor różowy (kolor tegorocznej wiosny w Sokole).

Czytaj więcej »
1 2 3 4 5 6 7 8 9Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.