Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.
Rozmaitości

15:46

Adam Kownacki - obecnie ósmy bokser świata wagi ciężkiej na zaproszenie pana Michała Rutkowskiego - nauczyciela wychowania fizycznego odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu.

 

Czytaj więcej »

15:38

Niedziela 21 października to Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny przeżywany w tym roku pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”. Tematem papieskiego orędzia na Światowy Dzień Misyjny, w związku z trwającym synodem na temat młodzieży są słowa: „Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię”. Papież Franciszek powiedział: „Nigdy nie myśl, że nie masz nic do dania lub że nikomu nie jesteś potrzebny. Wielu ludzi ciebie potrzebuje, pomyśl o tym. Niech każdy pomyśli w swym sercu: «wielu ludzi mnie potrzebuje»”.

 

Czytaj więcej »

07:15

W ostatnim tygodniu „Skrzaty" z oddziału 5-latków ze szkoły podstawowej w Łapszach Niżnych, poznawały różne owoce i warzywa za pomocą zmysłów: dotyku, zapachu i smaku. Dowiedziały się jak ważne dla zdrowia jest spożywanie owoców – nie tylko są smaczne, ale również zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły wspólnie zrobić pyszne szaszłyki owocowe.

 

Czytaj więcej »

15:06

W roku szkolnym 2018/2019 po raz trzeci Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Andrzeja Boboli przystąpiła do IX edycji - akcji „Odblaskowa Szkoła” promującej wśród dzieci znajomości przepisów ruchu drogowego, konieczność noszenia elementów odblaskowych, a tym samym kształtowanie nawyków niezbędnych dla bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

 

Czytaj więcej »

07:07

Gotowi i zwarci piątoklasiści ze szkoły podstawowej w Łapszach Niżnych, piątego października 2018 r. w piękny jesienny dzień zdobyli najpopularniejszy szczyt w Pieninach: Trzy Korony 982 m. n. p .m. Pogoda była cudna, w pełni kolory jesieni, a widoki uświadamiały nam w jak pięknym miejscu mieszkamy.

 

Czytaj więcej »

07:03

To rodzaj objazdowego teatru, którego nadrzędnym celem jest szerzenie angielskiej i amerykańskiej kultury w krajach europejskich. Na repertuar tego teatru składają się stare i współczesne dramaty i komedie, zaliczane już do klasyki teatru. Wszystkie przedstawienia wystawiane są w języku angielskim! Nic w tym dziwnego - występują w nich przecież sami ‘native speakers’ - aktorzy, którzy na co dzień pracują na deskach angielskich teatrów.

 

Czytaj więcej »

21:00

Uratował wielu ludzi, ale widział też umierających, którym nie mógł już pomóc. - Zastanawiam się wtedy czysto technicznie, co można było zrobić lepiej, ale są też obrazy, które pozostają w pamięci do końca życia - mówi Adam Chramiec, ratownik medyczny pracujący na co dzień w bazie Zespołów Ratownictwa Medycznego na terenie Gminy Czarny Dunajec oraz kandydat do rady Gminy Czarny Dunajec.

 

Czytaj więcej »

07:35

Zaszczepienie idei dbałości o środowisko naturalne jest wyzwaniem naszych czasów. O ile walka o zmianę świadomości w tym zakresie u reprezentantów starszego pokolenia czasami wydaje się bezskuteczna, to budowanie postaw ekologicznych wśród młodzieży staje się coraz bardziej naturalne, z nadzieją na efekty w myśl sprawdzonej zasady „czym za młodu skorupka nasiąknie, tym na starość trąci”.

Czytaj więcej »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.