Jakość powietrza

26-04-2018 | czwartek | Marii, Marzeny, Ryszarda

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.
Ostatnio dodane

13:12

Skończyła się zima, za oknem temperatury przekraczające 20 stopni Celsjusz. W samochodzie, gdy tylko się nagrzeje w słońcu panują iście pustynne temperatury. Oczywiście w takich okolicznościach chętnie korzystasz z klimatyzacji. Jednak pamiętaj o jej serwisie!

Czytaj więcej »

11:39

W dniu 21 kwietnia w godzinach popołudniowych w domu kultury w Krempachach miało miejsce  otwarcie wystawy „Stowarzyszenia Kombinat Podhale”, której celem jest przywrócić wspomnienia o nieistniejącym już, ale jakże przed laty prężnie działającym zakładem produkcji obuwia, w którym pracowało tysiące osób z całego Podhala, Podtatrza, Orawy, Pienin i Spisza.

 

Czytaj więcej »

11:28

We wtorek, 24 kwietnia, w Centrum Edukacyjnym krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej – Przystanek Historia, odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu Tematycznego „Na Polu Chwały… - Damy i Kawalerowie Virtuti Militari i Krzyża Walecznych w walce o niepodległość i granice II Rzeczpospolitej”, konkursu historycznego dla klas gimnazjalnych.

Czytaj więcej »

10:58

24 kwietnia w godzinach popołudniowych nowotarscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące lekarza, który miał przyjmować pacjentów, znajdując się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że medyk zatrudniony w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu miał 1,89 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Czytaj więcej »

07:43

Podhalańska Wiosna Fizjoterapii organizowana przez kierunek Fizjoterapia Instytutu Nauk o Zdrowiu Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbędzie się 8 maja 2018 r. (wtorek) w Centrum Dydaktyczno-Bibliotecznym budynku Tatry (hol). Studenci i pracownicy fizjoterapii zapraszają na nią już po raz kolejny mieszkańców Podhala, a także pozostałych studentów i pracowników Podhalańskiej Uczelni.

 

Czytaj więcej »

11:12

31 regularnych połączeń kolejowych dziennie pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem, nowoczesne, klimatyzowane pociągi wyposażone w bezpłatny internet, system identyfikacji pasażerskiej, biletomaty i szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych czy rodziców podróżujących z dziećmi, a także specjalna taryfa biletowa uprawniająca do podróży koleją i pojazdami komunikacji miejskiej na jednym bilecie.

Czytaj więcej »

07:29

W sali reprezentacyjnej ratusza wypełnionej do ostatniego miejsca,  przy dźwiękach kapeli góralskiej odbył się niezwykły wernisaż nowej wystawy czasowej pt. „Piękno zaklęte w drewnie i kamieniu”. W środowy wieczór każdy kto przybył do nowotarskiego muzeum mógł wsiąść udział w wydarzeniu upamiętniającym dwóch wybitnych podhalańskich artystów – rzeźbiarzy Wojciecha Kułacha – Wawrzyńcoka oraz jego brata Piotra. Ich postaci i dokonania artystyczne przypominają i promują wśród podhalańskiej młodzieży organizatorzy  XV jubileuszowego konkursu „Wszyscy Święci Wawrzyńcoka organizowanego corocznie przez Szkołę Podstawową im. Wojciecha Kułacha – Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu.

Czytaj więcej »Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.