Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.
Ostatnio dodane

08:52

7 lutego 2019 (czwartek) w godzinach od 10.00-12.00 w auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, ul. Kokoszków 71, odbędzie się  konferencja  pt.  „Smog – fakty i mity. Jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na zdrowie człowieka”.

 

Czytaj więcej »

11:44

Kierowca pługopiaskarki zatrzymał 44-latka, który usiłował prowadzić samochód znajdując się pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 44-latek stracił prawo jazdy, o jego dalszych losach zdecyduje sąd.

 

Czytaj więcej »

10:37
Przed nami prawdziwe święto fanów skoków narciarskich. Już w najbliższy weekend (18-20 stycznia) Zakopane przeżyje prawdziwe oblężenie. Pod Giewont przybędą najlepsi zawodnicy z całego świata. Nie zabraknie oczywiście lidera klasyfikacji generalnej Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Partnerem tegorocznego wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

10:08

Po tragicznym wydarzeniu, do którego doszło 13 stycznia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowotarżanie chcą uczcić pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, spotykając się pod Ratuszem w Nowym Targu 18 stycznia o godz. 19.00. 

Czytaj więcej »

23:21

Największe kariery sportowe zaczęły się od marzeń. Kamil Stoch jako kilkuletni chłopiec, z wiarą w swoje słowa mówił, że będzie mistrzem. Jest doskonałym przykładem, jak potężną siłę mają marzenia dzieci. Skocznie w Chochołowie są tym, co kiedyś mistrz olimpijski miał na kawałku pola koło domu, tylko że chochołowskie dzieci mają to teraz w wydaniu na najwyższym poziomie. Obecnie rolą dorosłych jest wspieranie tego co już zostało zbudowane, bo wielki sport XXI wieku rodzi się w kuźniach talentów, w fabrykach, takich jak ta, która powstała i rozwija się w Chochołowie.

Czytaj więcej »

13:49

Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne panujące na drogach w dniach 16-18 stycznia Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego Oddział Terenowy w Nowym Targu wstrzymuje przeprowadzanie egzaminów praktycznych – odbędą się one w terminie późniejszym.

 

Czytaj więcej »

10:23

W pięknych okolicznościach przyrody 10 stycznia br. na Długiej Polanie odbyły się Mistrzostwa Goszczyńskiego w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Na starcie stanęło dwudziestu trzech zawodników. Rywalizowano w kategorii dziewcząt i chłopców. Aura sprzyjała uczestnikom i organizatorom, stok był bardzo dobrze przygotowany.

 

Czytaj więcej »

08:49

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy rysunków i szkiców architektonicznych Tadeusza Baczyńskiego, które odbędzie się w piątek, 18 stycznia 2019 o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

 

Czytaj więcej »Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.