Jakość powietrza

Nowy Targ - BARDZO DOBRA
Zakopane - DOBRA
27-07-2017 | czwartek | Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.
Ostatnio dodane

20:40

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu zaprasza do wzięcia udziału w projekcie finansowanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 pn. „Popularyzacja badań kolonoskopowych i podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu”

Czytaj więcej »

15:01

10 budynków użyteczności publicznej zlokalizowanych na terenie gminy Czarny Dunajec w tym 7 szkół, 1 przedszkole i 2 remizy wkrótce przejdą gruntowną termomodernizację dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach projektu pn.: „Kompleksowa modernizacja obiektów użyteczności publicznej w gminie Czarny Dunajec”.

Czytaj więcej »

10:11

12 sierpnia w Ochotnicy Dolnej odbędzie się festiwal, który będzie prezentacją  dziejów czterech grup etnicznych zamieszkujących Ochotnicę i Tylmanową: góralskiej, bałkańskiej, żydowskiej oraz romskiej. Organizatorem eventu jest Fundacja Wolna Republika Ochotnicka  we współpracy z organizacjami partnerskimi i mieszkańcami Ochotnicy Górnej, Dolnej i Tylmanowej.

Czytaj więcej »

07:45

W dniach 1-3 września w Chochołowie po raz pierwszy w historii Podhala odbędą się Targi Cieśli Chochołów 2017. Patronat nad targami objęli Wiceminister Finansów Wiesław Janczyk oraz Starosta Nowotarski Krzysztof Faber.

Czytaj więcej »

10:59

30 lipca w amfiteatrze w Sromowcach Wyżnych odbędą się obchody 700-lecia miejscowości. Organizatorami wydarzenia są: Komitet Organizacyjny Obchodów 700-lecia Sromowiec, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich oraz Wójt Gminy Czorsztyn.

Czytaj więcej »

07:44

23 lipca w Liptowskim Mikulaszu odbył się drugi etap wspólnego polsko-słowackiego wyścigu rowerowego Euroregion Tatry Tour realizowanego w ramach mikroprojektu pt. „Walory kulturowe i przyrodnicze pogranicza polsko-słowackiego” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Czytaj więcej »

11:01

Paradnym przejazdem przez Bukowinę Tatrzańską rozpoczną się 9 sierpnia 51. Sabałowe Bajania. To wielkie, trwające kilka dni święto polskiej tradycji i kultury ludowej, podobnie jak w latach ubiegłych zostanie zainaugurowane występami kapel, zespołów regionalnych, koncertem i spektaklem.

Czytaj więcej »

10:47

Druga edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego oraz Targi Książki pod hasłem „Pod Tatry tylko z książką” to, mamy nadzieję, jedne z najciekawszych wydarzeń poświęconych książkom. Organizatorzy dokładają swoją cegiełkę do promowania wartościowych i ważnych zjawisk współczesnej literatury i sztuki, a wybór miejsca jest nieprzypadkowy. Celem jest nawiązanie i przywrócenie pamięci o literackiej i kulturalnej tradycji Zakopanego, którą tworzyły takie nazwiska jak Witkacy, Kasprowicz, Szymanowski, Stryjeńska, Makuszyński i wielu innych oraz  zaproszenie pod Tatry ważnych twórców współczesnych.

Czytaj więcej »

09:21

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;  nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Dzisiaj, tym mottem Jana Pawła II absolwenci Instytutu Nauk o Zdrowiu kierunków: pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego żegnali się uroczyście z Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Targu.

Czytaj więcej »Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.