Jakość powietrza

Nowy Targ - BARDZO DOBRA
Zakopane - DOBRA
22-09-2017 | piątek | Maury, Milany, Tomasza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.
Ostatnio dodane

14:28

Uczniowie klasy III Technikum Architektury Krajobrazu z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu wyjechali do Grecji na miesięczne praktyki w ramach projektu realizowanego na zasadach programu Erasmus+, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój,  którego beneficjentem jest Małopolskie Centrum Edukacji.

Czytaj więcej »

11:46

Zgodnie z komunikatem wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB w Krakowie ostrzeżenie dotyczące wezbrania z przekroczeniem stanów alarmowych poziomu wód w zlewniach: Skawy, Raby, Dunajca i Ropy będzie aktualne do godz. 20.00, 22 września. Jak wygląda obecnie sytuacja hydrologiczna w Małopolsce?

Czytaj więcej »

10:42

21 września nastąpiło uroczyste przekazanie umowy na dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego pn.: „Budowie szkolnej infrastruktury sportowej w gminie Szaflary polegająca na budowie sali gimnastycznej i wielofunkcyjnego boiska szkolnego w miejscowości Skrzypne oraz na budowie wielofunkcyjnego boiska szkolnego w Zaskalu” w ramach programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2017.  Dokument został przekazany w imieniu ministra sportu przez posła na sejm RP Edwarda Siarkę na ręce wójta gminy Szaflary Rafała Szkaradzińskiego.

Czytaj więcej »

20:15

Efektem intensywnych czwartkowych opadów deszczu jest podniesienie się stanu rzek w naszym regionie. Przekonał się o tym m.in jeden z kierowców w Zubrzycy Górnej, który próbował przejechać przez płynący przez miejscowość potok Zubrzyca.

Czytaj więcej »

13:16

9 września uczniowie klasy III Technikum Turystyki Wiejskiej z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu wyjechali na miesięczne praktyki do Włoch, w ramach projektu realizowanego na zasadach programu Erasmus+ współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, którego beneficjentem jest Małopolskie Centrum Edukacji.

Czytaj więcej »

07:49

Na stadionie piłkarskim w Lipnicy Wielkiej 17 września o godz 12.00 odbyła się 3. edycja Orawskiego Rodzinnego Spotkania Rekreacyjnego. Imprezę poprowadził znany polski dziennikarz Irek Bieleninik. Podczas imprezy miał miejsce rajd rowerowy i zawody nordic walking, w sportowych zmaganiach wzięli udział zarówno młodzi jak i dojrzali zawodnicy. Dla najmłodszych zorganizowano konkurs plastyczny, małe arcydzieła można było podziwiać w specjalnym namiocie. Najlepsze prace zostały nagrodzone.

Czytaj więcej »

10:03

Z okazji zakończenia sezonu wypasu owiec na Podhalu 17 września odbyła się ostatnia impreza z bogatego programu Tatrzańskich Wici - XII Festyn Bacowski. Są to uroczystości związane z kulturą bacowską. Festyn Bacowski to kolejny doskonały moment na spotkanie z żywą kulturą i tradycjami góralskimi. Na takim wydarzeniu nie może zabraknąć góralskiego tańca, śpiewu, oraz widoku górali i góralek w pięknych i barwnych strojach regionalnych. Wydarzenie  miało miejsce na stadionie sportowym przy Zespole Szkół w Leśnicy. Oficjalne otwarcie nastąpiło o godz. 14.00.

Czytaj więcej »

08:07

Zgodnie z planem osiem dni trwał montaż nowych torów na rozbiegu skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Słoweńska firma MANA Original z Kranja w sobotę, 9 września zakończyła prace związane z modernizacją rozbiegu wiślańskiego obiektu, a nowe tory montował sam założyciel firmy - Mark Tomazin.

Czytaj więcej »

15:26

- Miło nam poinformować, że jest już znany termin przyszłorocznego Jubileuszowego X Biegu Podhalańskiego, który został zaplanowany na dzień 10 lutego 2018 r. (sobota) - mówi Mateusz Zamojski z Urzędu Miasta Nowy Targ.

Czytaj więcej »Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.