Jakość powietrza

Wybierz kolor swojego Góral Info

Trwają prace administracyjne. Za utrudnienia w działaniu serwisu przepraszamy. Góral info.
Ostatnio dodane

12:17

Na europejskich drogach policjanci realizują dzisiaj założenia projektu EDWARD (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.

 

Czytaj więcej »

12:04

Dzięki uzyskanej z początkiem 2018 roku ponad 10-milionowej dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, MPEC Nowy Targ Sp. z o.o. rozpoczął na terenie miasta szereg inwestycji (łączna kwota to ponad 17 milionów złotych).

Czytaj więcej »

10:37

Edward Staszel z Dzianisza został odznaczony medalem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla rolnictwa”. Uroczystej dekoracji dokonali wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego – Mateusz Nędza Kubiniec oraz członek zarządu – Andrzej Laszczyk podczas „Polaniorskiego Osodu” – święta bacowskiego na zakończenie sezonu pasterskiego w Kościelisku 9 września.

Czytaj więcej »

07:43

Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, serdecznie zapraszają na Seminarium Naukowe pt. „Rola miejsc pamięci narodowej w edukacji patriotycznej oraz rozwoju turystki kulturowej”, które odbędzie się 27 września 2018 r. (czwartek) w Muzeum Podhalańskim , Ratusz – Rynek 1 w Nowym Targu. Wydarzenie jestem jednym z przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu edukacyjno – naukowego „Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna z lat 1914-1923 w Nowym Targu”, dofinasowanego z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Czytaj więcej »

12:36

Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury zapraszają do Bukowiny Tatrzańskiej na promocję pierwszego albumu z serii „Zakopiańskie malarstwo na szkle”. Spotkanie autorskie z artystką ludową Martą Walczak Stasiowską odbędzie się we wtorek 18 września o godz. 18.00 w „Domu Ludowym” Bukowiańskiego Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 87. Tematem spotkania w Bukowinie będzie również działalność wydawnicza Czerwonego Dworu – zabytkowej zakopiańskiej willi, która po całkowitej modernizacji pełni rolę Centrum Kultury Rodzimej i stoi na straży kulturowego dziedzictwa Zakopanego i Podhala.

 

Czytaj więcej »

11:48

W ramach projektu Erasmus+ pt.: „Z Małopolski do Europy - organizacja zagranicznych staży zawodowych w europejskich przedsiębiorstwach”, kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wyruszyła na praktyki do Grecji. W okresie od 3.09.2018 do 29.09.2018 staż odbywa 15 uczniów kształcących się w zawodach technik architektury krajobrazu oraz technik turystyki wiejskiej. Poniżej ich krótka relacja z podróży do Grecji oraz pierwszych dni spędzonych w Krioneri.

Czytaj więcej »

10:09

Bardzo szybko zbliża się termin ostatniego etapu  Podhale Tour - Wyścigu o Puchar Wójta Gminy  Spytkowice. Zawody odbędą się w niedzielę 23 września  - start i meta na terenie kompleksu sportowo wypoczynkowego „BESKID”.

 

Czytaj więcej »

07:05

Serdecznie zapraszamy 16 września (niedziela) do Parku Miejskiego i „na Koło” w Nowym Targu (ul. Parkowa i teren obok Miejskiej Hali Lodowej) na aż cztery równolegle odbywające się imprezy – II Turniej Plażowej Piłki Siatkowej, Finał Kolarskiego Grand Prix Nowego Targu, Festiwal Piosenki Turystycznej oraz Piknik Ekologiczny.

 

Czytaj więcej »Javascript jest wyłączonyProszę włączyć obługę JavaScrip, aby móc w pełni korzystać z serwisu.